Pavel Werner

kreslení a malování portrétů

Jmenuji se Pavel Werner, narodil jsem se v roce 1951 v Pavlovicích, což je dědinka na Moravě.

Vystudoval jsem elektro obor s titulem inženýra, na vysoké škole jsem začal soustavněji fotit akty, protože estetika ženského těla je pro mě nejvyšší forma výtvarného cítění. Fotografie se mi stala později vodítkem při kresbě pastelem, který se stal mým oblíbeným vyjadřovacím nástrojem, protože je schopen vytvořit jemné přechody barev a při kresbě aktů a portrétů zcela vyhovuje mému výtvarnému cítění. Mám rád jemné tony, které dotvářím dotekem prstů na papír a tím dosahuji jemného pelu, který se tak výborně hodí k portrétování dětí.

V roce 1992 jsem ukončil studium na FAMU, obor dokumentární tvorby a věnoval se natáčení dokumentů o výtvarnících a současně jsem pronikal do světa počítačové animace. Moje poslední zaměstnání bylo u firmy Illusion Softwork, kde jsem se podílel na realizaci postav do počítačové hry Mafia II.

Teprve po osamostatnění se a odchodem na volnou nohu, jsem se mohl naplno věnovat tvorbě na zakázku a díky webovým stránkám jsem rozšířil řadu svých klientů, kteří mě svými požadavky posouvali v náhledu na zakázkovou tvorbu. Nejvyšším oceněním je pochvala, že jsem celým rodinám přinesl do života citovou kvalitu, tím, že jsem ze zapomenutých dobových fotek vytvořil portréty jejich předků.

Kromě zakázek si ovšem rád namaluji něco pro odlehčení a akty zůstávají mou věčnou inspirací. Moje velká inspirace přichází i od mistrů štětce Leonarda da Vinci, Rembrandta a Velazqueze. Technika starých mistrů sfumato a precizní vypracování detailů je mojí zálibou a každou kopii obrazu starých mistrů beru jako výzvu na poměření sil. A vždycky žasnu nad jejich mistrovstvím. Jejich obrazy studuji celý život a pokora před nimi mě vždycky vrací zpět na startovací čáru.

Moje výstavní galerie je všude, kde mají mí přátelé a zákazníci vystaveny mé obrazy, ať je to sbírka portrétů předků u lékaře, malíře pokojů nebo soukromé sbírky bývalé první dámy ČR. Pracuji pro všechny, kteří mají zájem o mou tvorbu a se kterými se mohu domluvit na spolupráci při respektování podmínek pro vznik portrétů.

Toť vše. Není třeba povídat, je třeba konat. Jdu malovat.

 

Galerie Kontakt